Article artykuły

 
Zobacz też
481

Wrocław - piękny o każdej porze roku

Opublikowano: 2016-05-10
Autor: Redakcja
Wrocław to miasto położone nad Odrą w województwie dolnośląskim. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 635 759 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km².

Wrocław znalazł się wśród 230 miast świata w rankingu firmy doradczej Mercer „Najlepsze miasta do życia" w roku 2015 oraz jako jedyne polskie miasto został w tym rankingu ujęty jako miasto wyrastające na centrum biznesowe. Wrocław znalazł się również w pierwszej dziesiątce miejsc wartych odwiedzenia w rankingu brytyjskiego dziennika The Guardian.

Wrocław to miasto o ponad tysiącletniej tradycji. Miejsce spotkań ludzi kultury, nauki, biznesu, a także studentów i turystów. Tu historia spotyka się z nowoczesnością. Jest tętniącym życiem, nowoczesnym ośrodkiem przemysłowym i kulturalnym, który silnie wpływa na rozwój Dolnego Śląska. Dzięki swojemu położeniu nad Odrą , posiada wiele malowniczych wysepek oraz ponad 120 mostów. Urocze kafejki, puby czy restauracje zachęcają do spotkań z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

Wrocław nie należy do grona miast anonimowych - zabytki, które można zobaczyć, na stałe pozostają w pamięci, a miejsca magiczne jak np. Rynek czy Ostrów Tumski, sprawiają, że przyjezdni zawsze chętnie do Wrocławia wracają.

We Wrocławiu mimo zniszczeń wojennych zachowało się wiele budowli w stanie oryginalnym, bądź odrestaurowanych czy odbudowanych po wojnie. Do wyróżniających się należą: dwa ratusze na Rynku – gotycki Stary Ratusz oraz Nowy Ratusz w stylu historyzmu a także liczne gotyckie kościoły.

Miasto, liczy sobie również, ponad osiem tysięcy zabytkowych kamienic reprezentujących style historyczne pochodzących z XIX i początków XX wieku. Jest to największe tego typu skupisko zabytkowego budownictwa w Polsce oraz jedno z największych w Europie.

Wrocław to miasto o specyficznym, wyrazistym charakterze, idealne zarówno na weekendowy wypad jak i dłuższy pobyt.

Tak niezwykłe miasto można zwiedzać tylko zatrzymując się w jednym z Mojito Apartamenty. Hotele są nudne, w Mojito znajdziesz tańszy i bardziej dostosowany do Twoich potrzeb nocleg. Komfortowe mieszkania do wynajęcia o wysokim standardzie w atrakcyjnej cenie.

Wejdź na stronę http://www.apartment.com.pl/ sprawdź dostępne terminy, zapoznaj się z opiniami i przyjeżdżaj do Wrocławia.

Mojito Apartamenty - nowocześnie wyposażone wnętrza, świetna lokalizacja i super cena.