Article artykuły

 
Zobacz też
Graffiti I Os Iphone 4641 825x550

Nowoczesne aplikacje muzealne w służbie turystów

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Redakcja
Muzeum Śląskie – jedna z najnowocześniejszych instytucji w Polsce. Muzeum Śląskie podejmuje się misji kreowania przestrzeni dla dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy. Zobowiązane dziedzictwem regionu, dynamiką jego dziejów, wielokulturowością i wiodącą rolą przemysłu, przy jednoczesnym uznaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego.

Innowacyjne technologie pozostają w służbie instytucjom kultury, które wykorzystując aktualne trendy rozwoju korzystają z dostępnych rozwiązań, aby w jak najatrakcyjniejszy sposób zaprezentować swoje zasoby.

Muzeum Śląskie z okazji wielkiego otwarcia, które miało miejsce 26.06.2015 roku przygotowało wyjątkową niespodziankę dla swoich gości! Przygotowało oficjalną aplikację mobilną, która stała się przewodnikiem dla wszystkich odwiedzających nową siedzibę Muzeum. Dzięki niej, goście mają dosłownie w zasięgu ręki wszystkie praktyczne informacje – na temat trwających kolekcji, aktualności w muzeum i szczegółowych dotyczących wybranych eksponatów. Aplikacja współpracuje z siecią beaconów, które służą do lokalizowania użytkowników we wnętrzach muzeum. Dostosowana jest także do użytku przez osoby niepełnosprawne.

Twórcą aplikacji „Muzeum Śląskie" jest wrocławska firma Ybah.

YBAH Sp. z o.o. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz utrzymaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze IT. Świadczy usługi doradcze, od podstaw buduje dedykowane aplikacje, a także zajmuje się utrzymaniem istniejących rozwiązań internetowych przy wykorzystaniu infrastruktury gwarantującej najwyższy poziom usług. Jest twórcą oraz integratorem rozwiązań IT idealnie dopasowanych do potrzeb Klientów.


Odbiorcami usług są zarówno firmy i organizacje komercyjne jak i jednostki samorządów terytorialnych oraz instytucje kulturalne.


Obszary działań:

  • doradztwo i analiza biznesowa,
  • przygotowanie dokumentacji,
  • budowa i wdrożenia dedykowanych aplikacji,
  • projektowanie portali internetowych oraz rozwiązań CMS,
  • wykorzystanie potencjału urządzeń mobilnych.