Article artykuły

 
Zobacz też
5491518963 1f68c44406 B

Jak bezpośrednio trafić do klienta? O skuteczności e-mail marketingu

Opublikowano: 2015-09-25
Autor: Redakcja
Mailingi i newslettery nadal są bardzo skuteczną formą komunikacji marketingowej i sprzedaży. Zwłaszcza w turystyce. Jednak podstawa do tego, aby prowadzić skuteczny e-mail marketing jest posiadanie dobrej jakościowo listy adresów. Skąd ją wziąć? – radzą eksperci z firmy Kylos.


Jak zbudować listę adresów e-mail?

Pierwszym i najszybszym sposobem na pozyskanie listy mailingowej jest jej zakup. Ofert w sieci jest mnóstwo, ale lepiej nie korzystać z fantastycznych promocji jakie można znaleźć na forach internetowych i Allegro, ponieważ są to najczęściej adresy zebrane przez bota bądź sprzedawane nielegalnie (kradzież bazy adresów), a co za tym idzie, są to listy nieposiadające żadnej wartości. Jeżeli już decydujemy się na kupno takiej bazy, zróbmy to w sprawdzonym miejscu, na przykład jednym z popularnych serwisów yellow pages.

Jak zbudować bazę adresów e-mail?

Jednak zdecydowanie lepszym wyborem będzie samodzielne zbudowanie własnej bazy adresów. Dostaniemy wtedy listę zdecydowanie lepszej jakości, złożoną z ludzi, którzy zapisali się na nią świadomie. Jak ją zbudować?

Zapłać adresem e-mail za treści

Chcesz uzyskać dostęp do wartościowych treści na mojej stronie www? Żaden problem, tylko proszę, w zamian za wiedzę, którą się z Tobą dzielę zostaw mi swój adres e-mail. To niewiele, prawda? Według mnie jest to bardzo dobry i uczciwy sposób. Autor strony/ bloga dzieli się z innymi użytkownikami treścią a oni płacą mu swoim adresem e-mail, który to może zostać potem wykorzystany przez autora w mailingu. Budujemy w ten sposób bardzo wartościową listę adresów, które możemy potem użyć na przykład do sprzedaży szkoleń.

Zapisz się na newsletter!

Kolejny dobry sposób na budowanie listy adresowej. Chcesz otrzymywać praktyczne porady dla podróżujących? Ciekawostki dotyczące historii miasta, do którego się wybierasz? Zapisz się na newsletter a nic Cię nie ominie! Korzystając z takiej listy musimy jednak pamiętać o bardzo ważnej rzeczy. Internauta zapisał się na nią nie po to, żeby otrzymywać fantastyczne oferty, ale informacje o wartościowych treściach. Dlatego też komunikaty marketingowe muszą być umiejętnie wkomponowane w treść maila i nie mogą przeważać nad jego zawartością merytoryczną.

Landing Page

Do budowania listy można wykorzystać również landing page. Tworzymy maksymalnie prostą stronę, która ma skłonić osobę znajdującą się na niej do wypełnienia formularza kontaktowego. Jego wypełnienie będzie dla nas podstawą dla dwóch czynności:

  • bezpośredniego kontaktu i próby zamieniania kontaktu w natychmiastową konwersję,
  • wykorzystania pozyskanego adresu e-mail w naszych kampaniach marketingowych.

Rejestracja na stronie

Ten sposób budowania listy mailingowej jest szczególnie prosty wtedy, gdy prowadzimy sklep w sieci. Wtedy pozyskujemy adres e-mail podczas dokonywania przez klienta transakcji w naszym sklepie. Jednak z tej metody mogą korzystać nie tylko sklepy. Na przykład, jeżeli prowadzimy portal, możemy zablokować możliwość komentowania artykułów dla niezalogowanych użytkowników. Jeżeli chcą komentować - niech się zalogują. A my natomiast pozyskamy wtedy kolejny, cenny rekord do naszej bazy.

Własna lista mailingowa to jest to!

Warto zbudować własną listę adresów. Za jej pomocą możemy w łatwy sposób sprzedawać nasze usługi/ wiedzę/ towary. Dlatego też warto już na samym początku naszej działalności zacząć ja budować.

***

Firma Kylos powstała w 2003 roku z inicjatywy studentów Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Zaufanie klientów oraz doświadczenie w zakresie usług hostingowych opartych o centra danych w Niemczech i USA zaowocowały w 2008 roku uruchomieniem własnej serwerowni w Łodzi.

Kylos Data Center posiada niezależną infrastrukturę serwerową gwarantującą bezpieczeństwo i najwyższą jakość dostarczanych rozwiązań. Konsekwentnie rozbudowujemy nasze centrum danych co pozwala nieustannie rozszerzać zakres oferty i przewidywać dynamiczne wymagania rynku.

Wierzymy, że satysfakcja klienta jest podstawą rozwoju każdej firmy. Jesteśmy dumni z tego, że nasze solidne doświadczenie pozwala nam zapewnić wsparcie techniczne najwyższej jakości. Przez cały rok i przez całą dobę ciężko pracujemy aby zasłużyć na Twoje zaufanie.