Article artykuły

najnowsze artykuły
Zobacz też
App

Nowoczesne technologie w turystyce

Opublikowano: 2015-04-01
Autor: Redakcja
Aplikacja mobilna to rodzaj miniserwisu o określonych funkcjonalnościach zainstalowanego na urządzeniu mobilnym i przystosowanego do prezentowania różnorodnych treści w smartfonach, palmtopach czy tabletach. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Tur tur food

„Kuchenne rewolucje w piekielnym hotelu” - czyli jak popularne programy telewizyjne przyczyniły się do poprawy oferty gastronomiczno-noclegowej w Polsce

Opublikowano: 2015-03-18
Autor: Redakcja
Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce znajduje się ponad 10 tysięcy obiektów noclegowycho różnym standardzie, z czego około 40% to obiekty kategoryzowane. Lokali gastronomicznych jest prawie 70 tysięcy i tu jakość oferowanych usług wykazuje jeszcze większe zróżnicowanie. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Sea nature lake hills min

Potencjał turystyczny międzynarodowych dróg wodnych w Polsce

Opublikowano: 2015-03-21
Autor: Redakcja
Europejskie szlaki wodne na zachód od Odry tętnią życiem, po polskich pływają tylko odważni. Nasze rzeki ciągle czekają na odkrycie... (CZYTAJ DALEJ >>>)
Bike

Rowerowy zawrót głowy

Opublikowano: 2015-03-15
Autor: redakcja
W ostatnich latach rower przebojem zdobywa nasze miasta, lasy, parki, drogi i ścieżki. Co roku tysiące osób przesiada się na dwa kółka, żeby poprawić kondycję, szybciej dotrzeć na zakupy, do pracy, podjąć rywalizację czy przeżyć przygodę. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Money

Cena nie czyni cudów

Opublikowano: 2015-04-21
Autor: Redakcja
„Lawinowo rosnąca liczba urządzeń mobilnych, które pozwalają na wygodne korzystanie z zasobów Internetu, oraz idące za tym zmiany przyzwyczajeń konsumentów powodują, że mobile jest w tej chwili chyba najbardziej perspektywiczną częścią rynku online. Przykładem jest branża turystyczna, która w dużym stopniu zaczęła działać przy pomocy Internetu”– mówi Piotr Kowalczyk, prezes IAB Polska. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Becon

Because of beacon

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Redakcja
Beacon to proste, małe urządzenie o ogromnych, niemal nieograniczonych możliwościach, kompatybilne ze smartfonem dzięki odpowiedniej aplikacji. Umieszczone w dowolnym miejscu nadajniki nieprzerwanie emitują sygnał, który rozpoznawany jest z odległości nawet 100 metrów przez aplikację mobilną i wywołuje w niej określone działanie. Przesył danych oparty jest na protokole Bluetooth Low Energy. Z jednej strony gwarantuje to minimalne zużycie baterii telefonicznej, z drugiej zaś zapewnia beaconowi dużą żywotność – nawet do dwóch lat. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Sky

Z lotu ptaka

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Redakcja
Bezzałogowe statki latające zwane potocznie dronami szturmem zdobyły rynek. Jak w przypadku wielu nowoczesnych technologii początkowo zaczęto wykorzystywać je do celów militarnych. Szeroki wachlarz możliwości jaki oferują sprawił, że drony znalazły zastosowanie w wielu dziedzinach. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Sky2

Geocaching

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Redakcja
Geocaching jest formą gry terenowej polegającej na poszukiwaniu skrytek uprzednio ukrytych przez innych użytkowników zabawy. Położenie każdej skrytki określają współrzędne geograficzne więc do jej odszukania niezbędny jest odbiornik GPS. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Land

Wylogowani - podróże bez smartfona

Opublikowano: 2015-04-15
Autor: Redakcja
O podróżach bez smartfona, aplikacji, planerów a nawet internetu czyli świecie bez „i-”, „e-”, „m-” rozmawiamy ze znajomymi znajomych – Anką i Pawłem. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Games

Gry miejskie w turystyce

Opublikowano: 2015-03-15
Autor: Redakcja
Gry miejskie stanowią nowatorską formę rozrywki skierowaną do mieszkańców i turystów. Rozgrywane są w miastach na całym świecie od drugiej połowy XX wieku. Istotnym elementem rozgrywek jest wykorzystywanie przestrzeni miejskiej. (CZYTAJ DALEJ >>>)
5491518963 1f68c44406 b

Jak bezpośrednio trafić do klienta? O skuteczności e-mail marketingu

Opublikowano: 2015-09-25
Autor: Redakcja
Mailingi i newslettery nadal są bardzo skuteczną formą komunikacji marketingowej i sprzedaży. Zwłaszcza w turystyce. Jednak podstawa do tego, aby prowadzić skuteczny e-mail marketing jest posiadanie dobrej jakościowo listy adresów. Skąd ją wziąć? – radzą eksperci z firmy Kylos. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Justaak ma

Który rower jest najlepszy do jazdy po górach?

Opublikowano: 2015-09-22
Autor: Redakcja
…pytają na forach internetowych fani dwóch kółek. Ilu użytkowników, tyle opinii – jak rozpoznać, która jest godna zaufania i pochodzi od innego pasjonata, a nie od ukrytego przedstawiciela firmy? JUST ask - nowy portal, który jest odpowiedzią na brak wiarygodnych źródeł opinii dotyczących produktów i usług. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Mms mapapp

Czy miasta potrzebują nowoczesnych technologii?

Opublikowano: 2015-09-24
Autor: Redakcja
Konkurencja, rozwój technologiczny oraz rosnąca świadomość (oraz wymagania) turystów – to wszystko zmusza miasta i regiony do poszukiwania nowoczesnych, niestandardowych form promocji. Jak trafić z komunikatem do odbiorców, zainteresować ich i w końcu nakłonić do skorzysta z oferty turystyczno-kulturalnej? (CZYTAJ DALEJ >>>)
Logo mapapp

Jak lepiej zarządzać zespołem pracowników?

Opublikowano: 2015-09-30
Autor: Redakcja
Jesteś menedżerem sieci hoteli? Zajmujesz się rekrutacją albo zarządzaniem naprawdę dużym zespołem? Bez względu na branżę wiedza na temat rzeczywistego funkcjonowania firmy, najważniejszych pracowników oraz procesów jest kluczowa. Jak ją uzyskać? Z pomocą przychodzi Tela (www.tela.biz.pl) – narzędzie do tworzenia map relacji w organizacji. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Art in usfvol3

Warte odwiedzenia - Urban Christmas Festival

Opublikowano: 2015-09-20
Autor: Redakcja
Urban Festival to wydarzenie zrodzone z miłości do dobrego projektowania i piękna rękodzieła. To dwa dni, podczas których miłośnicy sztuki, mody i designu mogą poobcować z dziełami wyjątkowo uzdolnionych polskich projektantów, dobrze zjeść i napić się równie dobrej kawy, a także wyszaleć się na afterparty. Ponad setka wystawców gwarantuje, że nie opuścicie terenu Urban Festivalu zawiedzeni – i jest to tendencja każdorazowa. Czwarta edycja już za kilka miesięcy. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Sophia cover

Polski Senior w podróży

Opublikowano: 2016-05-30
Autor: Redakcja
Znanego polskiego podróżnika Aleksandra Dobę czekają w tym roku dwa ważne wydarzenia: kończy 70 lat i rusza w rejs kajakiem przez Atlantyk. To już trzeci raz, kiedy będzie pokonywał ocean kajakiem, tyle że w dniu swoich 70. urodzin zamierza zakończyć trasę najtrudniejszą, bo prowadzącą zimnymi wodami między Nowym Jorkiem a Lizboną. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Hybrydy

Czy przyszłość aplikacji mobilnych to aplikacje hybrydowe?

Opublikowano: 2016-05-09
Autor: Jakub Lipiński
Aplikacja mobilna to oprogramowanie działające na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Używanie aplikacji stało się naturalną, codzienną czynnością każdego z nas. Aplikacje służą nam jako serwisy i przewodniki informacyjne, pomagają dojechać w wybrane miejsce, komunikować się z bliskimi, uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. (CZYTAJ DALEJ >>>)
5024572668 1e614aaec8

W góry? Nad morze? Na kajaki?

Opublikowano: 2016-05-04
Autor: Redakcja
W góry? Nad morze? Na kajaki? Pamiętaj zaopatrzyć się we wszystko co niezbędne - sklep sportowy Silesia Sports spełni Twoje oczekiwania. (CZYTAJ DALEJ >>>)
481

Wrocław - piękny o każdej porze roku

Opublikowano: 2016-05-10
Autor: Redakcja
Wrocław to miasto położone nad Odrą w województwie dolnośląskim. Czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce – 635 759 mieszkańców, piąte pod względem powierzchni – 292,82 km². (CZYTAJ DALEJ >>>)
3

Dlaczego warto podróżować inaczej?

Opublikowano: 2016-04-20
Autor: Wakacje Inaczej
Lubisz aktywnie spędzać czas? Nie dla Ciebie leniwe leżenie na plaży? (CZYTAJ DALEJ >>>)
Graffiti ios iphone 4641 825x550

Nowoczesne aplikacje muzealne w służbie turystów

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Redakcja
Muzeum Śląskie – jedna z najnowocześniejszych instytucji w Polsce. Muzeum Śląskie podejmuje się misji kreowania przestrzeni dla dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy. Zobowiązane dziedzictwem regionu, dynamiką jego dziejów, wielokulturowością i wiodącą rolą przemysłu, przy jednoczesnym uznaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego. (CZYTAJ DALEJ >>>)
4

Polowanie na grubego zwierza

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Zielony Dąb
Masz w sobie żyłkę myśliwego? Zawsze marzyłeś o wyjeździe na Czarny Ląd? – Biuro Zielony Dąb zapewni Ci niezapomniane wrażenia i maksimum bezpieczeństwa na polowaniach w rożnych zakątkach świata: Polska, Afryka, Rosja, Skandynawia. (CZYTAJ DALEJ >>>)
176

Etno Chata Topolej – miejsce, które łączy ludzi

Opublikowano: 2016-05-23
Autor: Etno Chata Topolej
„Topolej” to magiczne miejsce spajające kultury świata, muzykę, tańce, wspólne biesiadowanie , rodzinne spotkania, wypoczynek z dziećmi oraz obcowanie z przyrodą. (CZYTAJ DALEJ >>>)
Detektyw

Wilanów Parkowy Detektyw

Opublikowano: 2016-03-29
Autor: Redakcja
Znajdź dawne rośliny i zdobądź związane z nimi kulinarne. Spójrz w górę i spróbuj odgadnąć, jakiego ptaka widzisz. Przyjrzyj się z bliska owadom i dowiedz się, w czym mogą Ci pomóc. Wyrusz w fascynującą podróż do świata przyrody i odkryj jego tajemnice. Nie zwiedzaj, doświadczaj! (CZYTAJ DALEJ >>>)
De55dff308c14d6cb93a275232c0ba6f pot macbook iphone 1050

Content is the king

Opublikowano: 2016-05-25
Autor:
MobileMS oferuje usługi redakcyjne i informatyczne w zakresie przygotowania baz danych i treści potrzebnych do tworzenia map cyfrowych, portali turystycznych, aplikacji mobilnych i baz danych na temat gminy. Treści takie to przede wszystkim POI (Points of Interest oznakowane geolokalizacyjnie), opisy i artykuły, zdjęcia, pliki dźwiękowe, wideo, dane adresowe i inne ważne informacje, ale również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej czy zdjęcia lotnicze rejonu. Przeprowadzamy badania, inwentaryzację obiektów i usług, digitalizację materiałów oraz audyt i integracje istniejących baz danych. Nasi specjaliści mogą określić potrzeby gminy lub powiatu i dostosować się do ich potrzeb i możliwości. (CZYTAJ DALEJ >>>)